Jesteśmy grupą rekonstrukcyjną nawiązujacą do tradycji 2 Morskiego Batalionu/Pułku Strzelców. Jednostkę tą wybraliśmy ze względu na jej związek zarówno z Gdynią (miejsce stacjonowania i walk) oraz Westerplatte (dostarczał obsadę do składnicy). Staramy się otrzymać prawa do wykorzystania nazwy i kultywowania tradycji, aby nie uzurpować sobie sławy pułku odznaczonego orderem Virtuti Militari.
    Początki grupy to moje spotkanie z Białym w marcu 2003, później po kolei przyłączali sie inni. Obecnie odtwarzamy elementarny pododział piechoty - drużynę. Sprzyja to zgraniu ludzi, pozwala też zaprezentować się innym. W planach mamy stworzenie obsady schronu bojowego, działon moźdźierza oraz odtworzenie karabinu przeciwpancernego UR (oczywiście atrapy). Działamy również na Westerplatte, w pozrozumieniu z MHMG, występując jako załoga. Nie stronimy od rocznic patriotycznych gdyż uznalismy, że należy przyzwyczaić rodaków do widoku żołnierza z tamtych lat, nauczyć ludzi być dumnymi z tego co dokonali przodkowie. Jeżdzimy na imprezy rekonstruktorskie organizowane w kraju, no i oczywiście szkolimy się i zwiekszamy wiedzę na temat tamtego wojska i czasów.

    Pomysly wciąż się rodzą więc kto wie czym jeszcze się zajmiemy. Jesli zaciekawiło Cię to co tutaj przaczytałeś, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może dołączyć do nas, to zapraszamy do działu Kontakt . Kto wie jak dalej potoczy sie życie. 
Przemek (13-08-2007)